انتخاب زبان : FA

دستور العمل نصب کاشی و سرامیک

مشتري گرامي

ضمن تشكر و قدرداني از حسن انتخاب محصولات شركت صنايع كاشي نائين يادآوري مي شود:

اكثر محصولات توليدي اين شركت با الهام از زيباترين نقوش سنگ‏ها و چوب‏هاي موجود در طبيعت طراحي و توليد مي‏گردد. با تشخيص تفاوت‏ها و رعايت صحيح چيدمان نقوش در كنار يكديگر و نصب صحيح كاشي‏ها جلوه نهايي طرح خود را آشكار مي‏سازد. بنابراين براي دست يافتن به مناسب‏ترين و زيباترين چيدمان رعايت موارد ذيل در هنگام نصب الزامي است:

 1. قبل از نصب كاشي‏هاي چند كارتن را بر روي زمين فرش نموده و به اختلاف نقش ايجاد شده بر روي هر يك از آن‏ها توجه كنيد و پس از مشخص شدن نحوه قراردهي نقش‏ها در كنار يكديگر اقدام به نصب نمائيد. 
 2. لطفاً كاشي‏ها را با جهت يكسان نصب نمائيد و براي رعايت اين موضوع از فلش يا آرم پشت كاشي‏ها كمك بگيريد. نصب هم‏جهت كاشي ها سبب مي‏گردد تا جلوه بهتري در خصوص چيدمان طرح حاصل و عيوب احتمالي مربوط به تاب جزئي كاشي‏ها به حداقل برسد. 
 3. نصب همجهت كاشي‏ها به صورت شماتيك در شكل زير نشان داده شده است.

  تصوير شماتيك از نصب هم‏جهت كاشي‏ها

   

 4. ايجاد بند بين كاشي‏ها در زمان نصب جهت حفاظت از كاشي در دراز مدت بوده و هنگام انقباض و انبساط در زمان سرما و گرما از آسيب به كاشي‏ها و بخصوص به قسمت لعاب جلوگيري مي‏كند.
 5. بنابراين براي كاشي‏هاي ركتيفاي شده نيز استفاده از حداقل بند (حدوداً 1/5 تا 2 ميليمتر) موجب دوام بهتر كاشي‏ها و ظاهري زيباتر بعد از نصب مي‏گردد. براي رعايت فواصل بند يكسان مي‏توانيد از فاصله‏ اندازهاي صليبي استفاده نمائيد.
 6. لطفاً كاشي‏هاي با درجات مختلف را به صورت مخلوط با يكديگر نصب نكنيد، حتي اگر از نظر ظاهر مشابه يكديگر باشند. 
 7. محصولات مستطيل‏ شكل با ابعاد 60*30 , 90*30 جهت نصب در ديوار مورد استفاده قرار مي‏گيرند.

 8. اين محصولات از نظر ابعادي كاليبره و گونيا شده مي‏باشند، بنابراين از طريق نصب به صورت آجري استفاده نكنيد و بهتر است به طور هم‏بند و هم‏راستا به طور افقي و يا عمودي نصب گردند.

 9. جهت استفاده از كاشي‏هاي 90*15 و120*20 در ديوار نيز از همين روش استفاده نمائيد. در تصوير زير نصب هم‏بند محصولات مستطيل‏ شكل به طور شماتيك نشان داده شده است.

   


   

  تصوير شماتيك از نصب هم‏بند افقي و عمودي کا شي‏هاي مستطيل ‏شكل

   

 10. در محصولات سايز90*15 و 120*20 که با الهام‏گيري از زيباترين نقوش چوب‏ تهيه شده است، در صورت تمايل به نصب غيرهم‏بند (در كف) بهتر است تا فاصله دو رأس كاشي مجاور در سايز90*15 از طرف ضلع 90حداكثر 22.5 سانتيمتر، و در سايز120*20 از طرف ضلع120 حداكثر30 سانتيمتر باشد تا تنظيم سطح كاشي‏ها در زمان نصب ساده ‏تر و آسان‏تر انجام گيرد.چنانچه از سايز90*30 در كف استفاده مي‏كنيد از فاصله دو رأس حداكثر 22.5 سانتيمتر از طرف ضلع 90استفاده نمائيد.

   

  شيوه نصب كاشي‏هاي90*15 و 120*20  به منظورتنظيم ساده‏ تر سطوح

 11. دقت فرمائيد كه محصولات با سايز كوچكتر براي فضاهاي كوچتر مناسب‏ترند و محصولات بزرگتر نيز براي فضاهاي بزرگتر. بنابراين ترجيحاً از سايز 60*60براي نصب در كف سالن‏هاي با متراژ كمتر و از سايز80*80 براي نصب در كف سالن‏هاي با متراژ بيشتر استفاده نمائيد. 
 12. لطفاً پيش از شروع عمليات نصب به نام طرح، كد و تناليته رنگي ثبت شده بر روي كارتن‏‎ها دقت فرمائيد و چنانچه مغايرتي مشاهده نموديد قبل از نصب موضوع را به فروشنده اطلاع‏ رساني كنيد.
 • منبع :